Kategorie
Marketing internetowy

Jak usunąć negatywne opinie z Map Google (tzw. gwiazdki) ?

Nie da się.

W większości przypadków.

Dlaczego ??

Ponieważ:

1/ Google zakłada, że można mieć zarówno dobrą jak i złą opinię na temat firmy (niestety bywa, że bezprawnie czyni to konkurencja)

ORAZ

2/ Google nie ma kompetencji, aby rozstrzygnąć czy opinia jest prawdziwa, czy fałszywa. Google nie jest sądem, nie prowadzi postępowań wyjaśniających ani procesów.

Kiedy zatem zła opinia znika ?

Dzieje się tak w 2 przypadkach:

1/ jeśli opinia narusza Politykę treści publikowanych przez użytkowników Map Google (np. przekleństwa, groźby, terroryzm) ORAZ zostanie zgłoszona do Google np. formularzem na stronie https://support.google.com/business/gethelp -> Wpisz opinia > Usuwanie opini > Następny krok lub innym formularzem https://support.google.com/legal/contact/lr_legalother?product=geo&uraw=

ALBO

2/ kiedy złą opinię wystawi osoba lub firma, która następnie zgłosi się jako “usuwacz opinii za pieniądze” i usunie swoją własną opinię

Na koniec rozważanie: dlaczego Google nie utrudni (uwiarygodni) opinii np. poprzez konieczność podania numeru telefonu (i przepisania kodu SMS, jak czynił to przy rejestracji kont gmail). Otóż, najprawdopodobniej Google jest nastawione na RUCH i działanie (tzw. wspólną zabawę), a łatwe opinie go potęgują.

Czy da się wyłączyć oceny (gwiazdki) tak jak na Facebooku ?

Nie.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments